Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Pracownia Architektoniczna MGProjekt | Projekty domów jednorodzinnych, rezydencji i garaży.

offline mgprojekt blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
31237 odwiedzin | wpisów: 54, komentarzy: 1, artykułów: 6, obserwuje: 2

Piękne okna wizytówką Twojego domu.

autor: mgprojekt blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Okna w domuOkna w Naszych domach są jak oczy człowieka. My poprzez narządy wzroku oglądamy otaczający świat, zachwycamy się jego pięknem, patrzymy na to co rozgrywa się dookoła. Podobnie okna. Są one niczym Nasze oczy. Gdy jakiś okruch wpadnie pod powiekę, ta puchnie, ze środka wydobywa się słona łza, obraz wydaje się niepełny, rozmazany. Gdy okna są brudne, zaniedbane, świat nie wydaje się już tak atrakcyjny, nie przyciąga żywymi kolorami. Wszystko jest szare, smutne, nijakie. Okna są bowiem wizytówką Naszego domu. Po tym poznać możemy kto zamieszkuje dany lokal.

Jak udekorujemy okna zależy tylko i wyłącznie od Naszej inwencji twórczej. Na tym polu możemy zrobić co tylko Nam w duszy gra. Wszystkie chwyty dozwolone. Chcesz by każdego ranka ciepłe promienie słoneczne wpadały do Twojej sypialni? Wybierz jasną kolorystykę, która pozwoli na delikatne przebłyski. Wolisz spać pełnym snem do momentu obudzenia Cię przez nieznośny budzik? Proszę bardzo. Ciemne zasłony pozwolą na dłuższe rozkoszowanie się pięknym snem. Możesz pozwolić sobie na kolory we wszystkich odcieniach tęczy. Stonowana zieleń, słoneczny żółty czy romantyczna czerwień. Każda barwa jest mile widziana. Ważne, by było pięknie, radośnie i w zgodzie z własnym gustem.

Długość firan czy zasłon również zależy od Ciebie. Krótsze powiększą wnętrze, odsłaniając przy tym parapet. Dłuższe sprawią, że doznamy uczucia bezpieczeństwa, byleby za bardzo nie przytłoczyć pomieszczenia zbyt ciężkimi zasłonami. Nie chcemy przecież czuć się jak w teatrze. Kurtyna dobra jest na przedstawieniu, a nie w przytulnym domu. Oczywiście, zawsze istnieje możliwość zainstalowania odpowiednich żaluzji czy rolet, które zupełnie zasłonią Nasze okna. Wówczas wystarczy tylko mała firaneczka z delikatnej tkaniny, pełniąca wyłącznie rolę ozdoby. Jeśli mamy romantyczne usposobienie, Nasze okna mogą wyglądać niezwykle finezyjnie. Kolorowe firany ozdobić można sztucznymi kwiatami czy innymi motywami roślinnymi. Ponadto, nadać możemy materiałowi różne kształty i w takiej wersji zawiesić je w oknie. Jeśli mamy odsłonięty parapet, ten może pełnić rolę półki, na której ustawić możemy bukiet suszonych kwiatów czy inne drobiazgi. Wybór należy do Ciebie.